Anna Sierpińska na Szkolnej Konferencji Klimatycznej 2024

Anna Sierpińska podczas Szkolnej Konferencji Klimatycznej 2024. Zdjęcie: Maksymilian Śliwka i Marta Olawińska.

W dniach 13-17 marca 2024 r. we Wrocławiu odbyła się piąta edycja Szkolnej Konferencji Klimatycznej. Wydarzenie organizowane przez Młodzieżową Radę Miasta Wrocławia, Fundację Przyjaciół Młodzieżowego Strajku Klimatycznego oraz Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu jest odpowiedzią na brak lub niską jakość edukacji klimatycznej w szkołach. Uczniowie i uczennice mogą przez kilka dni uczestniczyć w wykładach, warsztatach i spacerach przyrodniczych, w ramach których poruszany jest szeroki zakres zagadnień związanych ze zmianą klimatu.

W tym roku uczestnicy mogli posłuchać między innymi wykładu naszej koleżanki mgr inż. Anny Sierpińskiej o podstawach wiedzy o klimacie, prelekcji dr. hab. Marcina Napiórkowskiego o tym, czy kultura może wpływać na klimat, oraz wystąpienia dr. inż. Pawła Gajdy na temat energetyki.

W konferencji wzięło udział w sumie ok. 1500 uczestników, w tym 40 prelegentów i prelegentek. Więcej informacji i relacji można znaleźć na stronie Konferencji w serwisie Facebook.

Szkolna Konferencja Klimatyczna 2024. Zdjęcia: Maksymilian Śliwka i Marta Olawińska.

Udział naszej ekspertki w Konferencji był możliwy dzięki wpłatom darczyńców wspierających Fundację Edukacji Klimatycznej. Dołącz do nich już dziś, aby pomóc nam uczestniczyć w podobnych inicjatywach!